informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak wyłączyć spod egzekucji prawa osób trzecich

   W przypadku kiedy podczas postępowania egzekucyjnego poborca zajął rzeczy lub prawa osoby nie będącej dłużnikiem, istnieje możliwość złożenia wniosku o wyłączenie ich spod egzekucji - pisze "Gazeta Prawna".

   Jedynym zobowiązanym do uiszczenia zobowiązań, jest dłużnik. Podczas postępowania egzekucyjnego mogą jednak zostać naruszone prawa osób trzecich, poprzez zajęcie ich rzeczy lub praw majątkowych - najczęściej do takich przypadków dochodzi podczas zajęcia ruchomości. Zgodnie z ustawą o postępowaniu egzekucyjnym w administracji w ciągu czternastu dni od otrzymania wiadomości o zajęciu rzeczy lub prawa majątkowego osoba, która rości sobie do niej prawa może wystąpić do organu egzekucyjnego z żądaniem wyłączenia jej spod egzekucji.
   Konieczne jest w tej sytuacji przedstawienie dowodów na poparcie swego żądania. Organ egzekucyjny jest zobowiązany do wydania postanowienia w sprawie wyłączenia w ciągu czternastu dni od dnia złożenia żądania. Ten termin może być przedłużony o kolejne czternaście dni, jeśli niemożliwe było zbadanie dowodów w wyznaczonym czasie. 
   Do czasu wydania postanowienia w sprawie wyłączenia organ egzekucyjny zaniecha dalszych czynności egzekucyjnych wobec rzeczy lub prawa, których wyłączenia zażądano, ale dotychczas dokonane czynności egzekucyjne pozostaną w mocy.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 10-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.