informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 65 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zimowe odświeżanie

Zimowe odświeżanie
Wielu z nas zima kojarzy się z długimi wieczorami pod ciepłym kocem, z kubkiem herbaty. Ale przecież fakt, że za oknem prószy śnieg, wcale nie oznacza, że powinniśmy zapadać w sen zimowy. Ta pora roku to dobry czas na zabranie się do małych prac remontowych, a wręcz idealny do odświeżenia mebli. Zapytaliśmy kilka osób o to, z jakimi trudnościami wiąże się według nich renowacja mebli w zimie. Doradca techniczny firmy Altax, Andrzej Wójcik, podpowiedział rozwiązania.
Renowacja mebli zimą to dla wielu osób pomysł szalony. Jednak czasy, w których nawet najmniejsze prace remontowe sprawiały, że dom wyglądał jak po przejściu tornada, odeszły do lamusa. W sklepach bez problemu znajdziemy produkty ochronno-dekoracyjne, które – odpowiednio dobrane – mogą sprawić, że odświeżenie mebli będzie samą przyjemnością.
Zimy nie lubimy, czyli co mówią Polki i Polacy?
Z badania społecznego „Aranżacja domu z wykorzystaniem drewna”, przeprowadzonego przez ośrodek SMG/KRC na zlecenie Altax we wrześniu 2012 r. wynika, że tylko 2% Polek i Polaków uważa, że zima to dobra pora na przeprowadzanie prac związanych z ochroną drewna.
Opracowanie: Altax


Problem 1: Boję się, że produkty, które zastosuję, będą schły kilka dni, a domownicy nie będą mogli normalnie korzystać z mebli.
Rada eksperta: Dobranie odpowiednich produktów szybkoschnących.
Produkty szybkoschnące, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się błyskawicznym czasem wysychania powierzchni. A to dzięki zastosowaniu wody, jako nośnika pigmentu. Pierwsza warstwa jest sucha już po 20 minutach od nałożenia, kolejne można nakładać już po godzinie. Co to oznacza dla nas w praktyce? Między innymi znacząco skraca czas całego przedsięwzięcia – mebel możemy pokryć zalecaną warstwą lakieru czy emalii praktycznie w ciągu jednego dnia.
Problem 2: Nie ma nic gorszego, niż nieprzyjemny zapach rozpuszczalnika, unoszący się w domu przez kilka dni. Mam małe dziecko i nie wyobrażam sobie wietrzenia mieszkania przy ujemnej temperaturze.
Rada eksperta: Zastosowanie produktów na bazie wody.
Rzeczywiście, na rynku dostępne są produkty, w których nośnikiem może być woda albo rozpuszczalnik. Rodzaj nośnika nie wpływa na ich skuteczność, ale powoduje, że preparaty rozpuszczalnikowe mają charakterystyczny, drażniący zapach, który długo utrzymuje się w zamkniętych pomieszczeniach. W takiej sytuacji radzę pomyśleć o zastosowaniu produktów wodnych, które zapewniają o wiele większy komfort użytkowania. Jeśli w domu są dzieci, warto sprawdzić, czy produkt spełnia Europejską Normę Bezpieczeństwa Zabawek. Mamy wtedy gwarancję, że użyte w produkcie składniki są nietoksyczne i bezołowiowe.


Problem 3: Nie zabieram się za to, bo to zbyt skomplikowane.
Rada eksperta: Trzymanie się zaleceń producenta i czytanie etykiet.
Wybór produktów do odnawiania mebli jest szeroki: lakiery, emalie, lakierobejce – każdy produkt to inny efekt. Pamiętajmy, że lakier stworzy twardą, połyskliwą powłokę. Lakierobejca zabarwi drewno, nie przykrywając jednak jego rysunku, natomiast emalia stworzy kolorową warstwę i ukryje usłojenie. Zanim jednak zabierzemy się do pracy przeczytajmy informacje zawarte na etykiecie. Najczęstszym grzechem użytkowników jest nieprzestrzeganie zaleceń producenta. Przy odrobinie dokładności przekonamy się, że jesteśmy w stanie sami w mistrzowski sposób odświeżyć meble w swoim domu.
Odświeżanie mebli
Krok po kroku


Krok 1
Powierzchnię mebla oszlifujmy papierem ściernym i dokładnie oczyśćmy. Stare powłoki malarskie należy zmatowić delikatnie papierem ściernym. Przed rozpoczęciem malowania dobrze jest łagodnie wymieszać preparat w celu zapewnienia jednorodnej konsystencji.


Krok 2
Produkt nanosimy pędzlem, wałkiem lub natryskiem – w zależności od zaleceń producenta. Nie dopuśćmy do wyschnięcia środka na narzędziu malarskim. Przed naniesieniem kolejnej warstwy narzędzia, dokładnie umyjmy je w wodzie. Drewno malujmy wzdłuż słojów.


Krok 3
Następną warstwę (w przypadku produktów szybkoschnących) można nakładać już po 1 godzinie. Powierzchnia pomalowana preparatami szybkoschnącymi może być łagodnie eksploatowana po 24 h, a w pełni eksploatowana po 3 dniach od nałożenia ostatniej warstwy.
Opracowanie: AltaxŹródło: ALTAX -
Dodał: admin

Data dodania: 09-01-2013

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.