informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 54 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Instalacje słaboprądowe w domu i obiektach użyteczności publicznej

Instalacje słaboprądowe w domu i obiektach użyteczności publicznej


 


Dzisiaj w nowoczesnych domach uwzględnia się nie tylko instalacje odpowiedzialne za rozprowadzanie energii elektrycznej do gniazdek i źródeł światła. Coraz częściej na potrzeby budownictwa jedno- i wielorodzinnego oraz obiektów użyteczności publicznej projektowane są także systemy słaboprądowe o bardzo szerokiej funkcjonalności.


 


Instalacje słaboprądowe projektowane i wdrażane przez firmę Elektrotermia odznaczają się bardzo dużą funkcjonalnością. Oferta firmy obejmuje instalacje BMS oraz systemy telekomunikacyjne i telewizji dozorowej/przemysłowej CCTV. Dużym uznaniem cieszą się również instalacje antywłamaniowe SSWIN (systemy sygnalizacji włamania i napadu) oraz systemy kontroli dostępu. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają natomiast systemy sygnalizacji pożaru SAP. Celem zintegrowania rozproszonych instalacji sterujących niejednokrotnie uwzględnia się okablowanie strukturalne.


Wśród instalacji słaboprądowych coraz większym uznaniem cieszą się systemy inteligentnego budynku BMS (ang. Building Management System). Nic w tym dziwnego, bowiem aplikacje tego typu zapewniają wiele korzyści. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oszczędności w zakresie zużycia energii cieplnej i elektrycznej, dzięki którym zmniejszają się koszty utrzymania obiektu budowlanego. Odpowiednia ilość energii cieplnej jest regulowana poprzez zawory, które z kolei są sterowane programatorem.


Wśród systemów instalacji słaboprądowych znajdują się także systemy związane z bezpieczeństwem, które jest niezmiernie ważne, zarówno w domu jak też w obiektach użyteczności publicznej. Będą to zatem systemy monitoringu pozwalające na obserwowanie budynku i jego otoczenia podczas obecności i nieobecności domowników. Nowoczesne systemy umożliwiają podgląd on-line z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego. W razie naruszenia monitorowanej przestrzeni mogą być powiadamiane odpowiednie służby.


Jednak bezpieczeństwo domu to nie tylko skuteczny monitoring. Nie bez znaczenia pozostają również systemy SSWIN. To właśnie one wykrywają i sygnalizują próbę wtargnięcia na dany teren. Głównymi elementami każdego systemu sygnalizacji włamania i napadu są: centrala alarmowa, urządzenia wykrywające zagrożenia oraz elementy wykonawcze.


Wtargnięcie intruza do budynku to tylko jedno z licznych zagrożeń, z jakimi spotkać się mogą użytkownicy obiektu budowlanego. Kolejny problem to oczywiście wybuch pożaru. Dzięki systemom sygnalizacji pożaru SAP urządzenie gaśnicze uruchamia się automatycznie. Sygnał o pożarze jest również przekazywany do jednostek straży pożarnej.


Przykładów instalacji słaboprądowych, które znajdują zastosowanie w domach lub obiektach użyteczności publicznej jest wiele. Warto również wspomnieć o systemach kontroli dostępu, dzięki którym zyskuje się kontrolę osób upoważnionych do przebywania na określonym terenie. Nowoczesne systemy tego typu mogą być integrowane z innymi instalacjami, takimi jak chociażby instalacje: alarmowe, monitoringu, klimatyzacji czy ogrzewania. Odpowiednie elementy identyfikacyjne zapewniają dostęp do danej przestrzeni tylko określonym osobom. Wszelkie próby nieautoryzowanego dostępu są automatycznie sygnalizowane.


 


Wymienione wyżej systemy i instalacje nie wyczerpują szerokiego spektrum zastosowania instalacji słaboprądowych. Jednak wszystkie systemy tego typu powinny być zaprojektowane przez profesjonalistów. Specjaliści z Elektrotermii projektują następujące systemy: okablowania strukturalnego, sygnalizacji pożaru SAP, kontroli dostępu AC, telewizji dozorowej/przemysłowej CCTV i telekomunikacyjne. Firmie można zlecić również wykonanie projektu instalacji: antywłamaniowej SSWIN oraz BMS.


 


                                                AFIR biuro PR firmy Elektrotermia


 Źródło: AFIR biuro PR frmy Elektroterm -
Dodał: admin

Data dodania: 02-07-2012

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.