informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Warszawa wsrod najdrozszych lokalizacji biurowych na swiecie!
Według najnowszego raportu Office Space Across the World 2012 (Powierzchnie biurowe na świecie 2012) firmy Cushman & Wakefield Warszawa zajmuje 28. pozycję w ogólnym zestawieniu najdroższych lokalizacji biurowych na świecie i 10. miejsce w Europie pod względem wzrostu czynszów za powierzchnie biurowe. Wzrost czynszów w Moskwie o 41% sprawił, że stolica Rosji stała się drugą najbardziej dynamicznie rozwijającą się lokalizacją biurową po Pekinie, w którym czynsze wzrosły o 75%.16 lutego 2012 r.


SILNY WZROST CZYNSZÓW NA ROSYJSKIM RYNKU NIERUCHOMOŚCI BIUROWYCH

Z raportu firmy Cushman & Wakefield wynika, że ograniczona podaż najlepszej powierzchni biurowej
prowadzi do wzrostu czynszów.

• Ostry wzrost czynszów za najlepsze powierzchnie biurowe w Moskwie o 41% w porównaniu z poprzednim rokiem
• Wzrost czynszów w Europie o 2% ze względu na niewielką liczbę nowych inwestycji biurowych w większości państw
• W Europie Zachodniej czynsze zmniejszyły się tylko w krajach PIIGS (Portugalii, Włoszech, Irlandii, Grecji i Hiszpanii)

Z najnowszego raportu firmy Cushman & Wakefield dotyczącego powierzchni biurowych na świecie Office Space Across the World 2012 (Powierzchnie biurowe na świecie 2012) wynika, że w 2011 roku czynsze za najlepsze powierzchnie biurowe wzrosły gwałtownie w Moskwie, która jest najszybciej rozwijającą się lokalizacją biurową w Europie. Brak nowych inwestycji ze względu na niepewność gospodarczą prowadzi do spadku podaży zarówno w stolicy Rosji, jak i na innych rynkach świata.

„W skali światowej do wzrostu czynszów przyczyniła się przede wszystkim nieznaczna poprawa sytuacji gospodarczej i ograniczona podaż nowej powierzchni” – powiedział Glenn Rufrano, prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield.

Popyt wzrósł również na najszybciej rozwijających się rynkach. Wzrost czynszów w Moskwie o 41% sprawił, że stolica Rosji stała się drugą najbardziej dynamicznie rozwijającą się lokalizacją biurową po Pekinie, w którym czynsze wzrosły o 75%. Dzięki temu Moskwa awansowała z siódmego miejsca w ubiegłym roku na czwartą pozycję w tegorocznym rankingu dziesięciu najdroższych lokalizacji biurowych świata.

Mark Pollitt, Dyrektor działu biurowego Cushman & Wakefield w Moskwie, powiedział: „W czwartym kwartale 2011 roku zawarto szereg nowych transakcji, co napawa optymizmem na przyszłość. Popyt generują firmy rosyjskie, zwłaszcza z sektora informatycznego i telekomunikacyjnego, które realizują strategiczne plany ekspansji i konsolidacji. W bieżącym roku najdroższe budynki biurowe będą się cieszyć mniejszym zainteresowaniem najemców, a firmy zagraniczne mogą odkładać w czasie decyzje o najmie powierzchni”.

Europa
Ubiegły rok przyniósł pozytywne zmiany na rynkach biurowych głównych miast europejskich, a w skali całego kontynentu czynsze wzrosły o 2%. Poza niektórymi regionami Danii państwa skandynawskie mogą pochwalić się szczególnie dobrymi wynikami. Czynsze za najlepsze powierzchnie biurowe wzdłuż ulicy Birger Jarlsgatan w Sztokholmie, która została czwartą najszybciej rozwijającą się lokalizacją w Europie, wzrosły w 2011 roku o 9,5%. Wzrost czynszów o 9% odnotowano również w Centralnym Obszarze Biznesu (COB) w Goeteborgu. Czynsze wzrosły także w Oslo i Helsinkach - odpowiednio o 15% i 12%.

Magnus Lange, Partner Zarządzający biura firmy Cushman & Wakefield w Sztokholmie, powiedział: „Najważniejszym czynnikiem wzrostu czynszów na rynkach skandynawskich jest sprzyjający klimat biznesowy. Firmy wynajmujące najwięcej powierzchni biurowych takie jak banki, kancelarie prawne i firmy audytorskie osiągają zyski i się rozwijają. W centrum Sztokholmu zmniejszyła się podaż nowoczesnej powierzchni ze względu na niski poziom nowych inwestycji budowlanych, co także przyczyniło się do wzrostu czynszów”.
Miasta europejskie o najwyższym wzroście czynszów w 2011 r.
Lokalizacja Podrynek Wzrost
1 Moskwa COB 41,18%
2 Oslo COB 15,15%
3 Helsinki COB 12,00%
4 Sztokholm Birger Jarlsgatan 9,52%
5 Goeteborg COB 9,09%
6 Aarhus COB 9,09%
7 Londyn West End 7,89%
8 Bruksela Quartier Léopold 7,55%
9 Antwerpia Centrum 7,41%
10 Warszawa COB 6,12%
Źródło: Cushman & Wakefield 2012

W Europie Zachodniej czynsze zmniejszyły się w ubiegłym roku tylko w krajach PIIGS (Portugalii, Włoszech, Irlandii, Grecji i Hiszpanii). Spadki czynszów za najlepsze powierzchnie biurowe odnotowano w Lizbonie (-3%) oraz w International Financial Services Centre w Dublinie (-10%). Czynsze obniżyły się również w Atenach (-14%) oraz w Madrycie (-4%) i Barcelonie (-5%). Natomiast najmniej dotkliwy spadek czynszów odnotowano w Mediolanie (-2%).

James Meikle, Dyrektor działu biurowego w firmie Cushman & Wakefield w Mediolanie, powiedział: „Pomimo utrzymującej się we Włoszech niepewności ekonomicznej i politycznej popyt na powierzchnie biurowe klasy A w Mediolanie był stosunkowo silny w ubiegłym roku. Przyczyniło się do tego głównie sporo większych transakcji najmu (powyżej 5.000 mkw.), w których firmy wynajmowały nową powierzchnię w ramach konsolidacji lub racjonalizacji zajmowanej powierzchni. W oferowanych pakietach najmu pojawiły się dodatkowe zachęty, zwłaszcza dla większych najemców. Trend ten utrzyma się w 2012 r., ale należy zaznaczyć, że zwiększają się różnice pomiędzy powierzchnią najlepszą a drugorzędną, a nieruchomości gorszej jakości coraz trudniej znajdują nowych najemców wobec ograniczonego popytu”.

Mikołaj Kowalski-Barysznikow z biura Cushman & Wakefield w Warszawie powiedział: „Rekordowy popyt na powierzchnię biurową w Warszawie w 2011 roku (podpisano umowy na ponad 570.000 mkw.) nie wpłynął znacząco na wysokość stawek czynszowych w najlepszych lokalizacjach w centrum miasta. Średni wzrost czynszów w stołecznym COB wyniósł 6,12 %, co daje Warszawie w tej kategorii dziesiątą pozycję wśród miast europejskich”.


Ameryka Północna i Południowa
Rio de Janeiro spadło w rankingu dziesięciu najdroższych lokalizacji biurowych świata z czwartego na ósme miejsce po spadku czynszów o 8%. Obecnie najdroższym miastem obu Ameryk jest Nowy Jork. Dla Rio de Janeiro jest to duża zmiana w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy najwyższe czynsze w COB wzrosły o 47%. W skali całego kraju czynsze w najlepszych obiektach biurowych Brazylii wzrosły w 2011 r. o 13%, a w Ameryce Północnej i Południowej o 3%.

Mariana Mokayad Hanania, dyrektor ds. badań rynku na Amerykę Południową w firmie Cushman & Wakefield, powiedziała: „Ubiegły rok był kolejnym dobrym okresem dla rynku nieruchomości w Brazylii. Rosnący popyt przy niewystarczającej podaży spowodował wzrost czynszów wywoławczych, które w niektórych lokalizacjach osiągnęły najwyższy poziom w historii”.

Miasta Ameryki Północnej i Południowej o najwyższym wzroście czynszów w 2011 r.
Lokalizacja Podrynek Wzrost
1 Sao Paulo COB 24,39%
2 Brasilia COB 21,33%
3 San Francisco COB 19,66%
4 Toronto COB 17,50%
5 Lima COB 14,29%
6 Boston COB 7,44%
7 Waszyngton COB 7,12%
8 Montreal COB 6,16%
9 Portland COB 5,52%
10 Nowy Jork Środkowy Manhattan (Madison/Piąta Aleja) 4,35%
Źródło: Cushman & Wakefield 2012

Azja i Pacyfik
W ujęciu regionalnym, w 2011 r. największy wzrost czynszów za najlepsze powierzchnie biurowe odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku. W skali globalnej czynsze najbardziej wzrosły w Pekinie - o 75%.
Hongkong utrzymał pozycję najdroższej lokalizacji biurowej świata drugi rok z rzędu, natomiast Tokio uplasowało się na trzeciej pozycji.

Miasta regionu Azji i Pacyfiku o najwyższym wzroście czynszów w 2011 r.
Lokalizacja Podrynek Wzrost
1 Pekin COB 75,30%
2 Manila Ortigas 27,78%
3 Szanghaj West Nanjing Road 27,37%
4 Singapur COB 24,39%
5 Chengdu COB 23,88%
6 Kalkuta COB 16,50%
7 Dżakarta COB 12,32%
8 Chennai COB 8,33%
9 Brisbane Centrum 8,28%
10 Seul Yeouido 7,36%
Źródło: Cushman & Wakefield 2012

Barrie David z europejskiego działu badań powiedział: „Problemy gospodarcze spowolniły ożywienie, ale go nie zatrzymały. Ze względu na podaż decyzje o zmianie lokalizacji będą podejmowane częściej w drugim półroczu. W krótkiej perspektywie szybsze ożywienie możliwe jest w niektórych regionach Ameryki Północnej, natomiast podaż w miastach z dużymi węzłami komunikacyjnymi na całym świecie będzie nadal niewystarczająca”.


Inne raporty na temat aktualności dotyczących nieruchomości, trendów oraz danych statystycznych o rynkach z całego świata można znaleźć na stronie firmy Cushman & Wakefield www.cushmanwakefield.com w dziale Knowledge Center.

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 14 000 pracowników w 235 biurach w 60 krajach. Firma reprezentuje zarówno małe firmy, jak i duże korporacje z listy „Fortune 500”. Firma Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w pięciu głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych); Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna, finansowanie dłużne i kapitałowe); Rozwiązania dla Inwestorów i Najemców Korporacyjnych (zintegrowane doradztwo strategiczne na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości, w tym zarządzanie nieruchomościami i zarządzanie projektami); Konsulting (doradztwo biznesowe oraz doradztwo w zakresie nieruchomości); Usługi Wyceny i Doradztwa (wycena, analiza HBU, pomoc przy rozstrzyganiu sporów oraz inne specjalistyczne usługi obejmujące różne sektory rynku). Firma Cushman & Wakefield jest uznanym liderem w dziedzinie badań światowego rynku nieruchomości, publikuje szereg raportów, które dostępne są w części Knowledge Center na stronie www.cushmanwakefield.com.Źródło: FIRST Public Relations -
Dodał: admin

Data dodania: 18-02-2012

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.