informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 66 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

MediCare – komfort i bezpieczeństwo w placówkach medycznych
Warszawa, 23 stycznia 2012 r.


MediCare – komfort i bezpieczeństwo w placówkach medycznych.


Rockfon wprowadził na rynek zmodyfikowaną linię akustycznych sufitów podwieszanych MediCare, dedykowaną do obiektów opieki zdrowotnej. Zmodyfikowane produkty zostały zaprojektowane specjalnie po to, by sprostać rygorystycznym wymaganiom dotyczącym higieny, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia.

W Polsce o zakresie ochrony sanitarno-epidemiologicznej w placówkach ochrony zdrowia decydują zapisy ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Jednakże zastosowane tam wymagania są na tyle ogólne, że warto odwołać się do dobrych praktyk z krajów europejskich.

Francuska norma NF S 90-351, która jest uważana za jedną z najbardziej rygorystycznych, określa wymagania w stosunku do systemów rozprowadzania powietrza w pomieszczeniach czystych (clean-rooms) i powiązanych w zakładach opieki zdrowotnej. Jej celem jest zapewnienie właściwej jakości powietrza poprzez określenie różnych poziomów ryzyka zakażeniem. Od niskiego, w pomieszczeniach administracyjnych i poczekalniach, aż do bardzo wysokiego w przypadku np. sal operacyjnych, oddziałów poparzeń i intensywnej terapii. Aby spełnić te wymagania, materiały budowlane nie mogą mieć negatywnego wpływu na jakość powietrza.

Z kolei opublikowana przez brytyjski Departament Zdrowia norma „HTM 60: Ceilings”, określa standardy dotyczące sufitów. Te standardy mają za zadanie służyć pomocą pracownikom opieki zdrowotnej i projektantom przy podejmowaniu właściwych decyzji podczas tworzenia higienicznych i zapewniających odpowiednie bezpieczeństwo pożarowe pomieszczeń. W normie tej sufity zostały podzielone na sześć kategorii ze względu na ich właściwości. Głównymi kryteriami tego podziału są właściwości fizyczne powierzchni płyt sufitowych oraz ich odporność na wilgotność i rozprzestrzenianie ognia. W zależności od oddziału w placówce i nasilenia aktywności, standard HTM 60 określa daną kategorię sufitu (od 1 do 6) jako niezbędną lub dodatkową.

MediCare: trzy uzdrawiające rozwiązania

Nowa linia produktów MediCare obejmuje trzy różne rozwiązania spełniające specyficzne wymagania każdego z obszarów ryzyka. Wszystkie produkty z nowej linii charakteryzują się niską emisją cząsteczek, potwierdzoną klasą ISO 5 w klasyfikacji pomieszczeń czystych. Wykonane ze skalnej wełny mineralnej sufity MediCare nie zawierają żadnych substancji odżywczych. Oznacza to, że są odporne na rozwój szkodliwych mikroorganizmów, np. gronkowiec złocisty odporny na metycylinę (MRSA).

W większości szpitali w przypadku pożaru, zaledwie połowa pacjentów będzie w stanie przemieścić się w bezpieczne miejsce. Na niektórych oddziałach ewakuacja jest niemal niemożliwa. Produkty nowej linii MediCare należą do najbezpieczniejszej klasy A1 ze względu na reakcję na ogień. Powstrzymują rozprzestrzenianie się ognia i ograniczają ryzyko powstawania dymu i płonących kropli. Produkty z linii MediCare spełniają wymagania normy HTM 60 w kategorii 2, 3, 4, 5 i 6.

Ponadto zastosowanie sufitów z linii Medicare, które posiadają bardzo dobre parametry dźwiękochłonne (klasa A i Klasa B), zapewnia optymalny komfort akustyczny dla pacjentów i personelu w każdym pomieszczeniu.

MediCare Standard

MediCare Standard to ekonomiczne rozwiązanie do pomieszczeń administracyjnych, poczekalni i pokoi pielęgniarek, które muszą spełniać podstawowe wymogi dotyczące higieny i czyszczenia. Produkt otrzymał bakteriologiczną klasę B5 i B10, co oznacza, że spełnienia wymagania w kategorii najwyższego ryzyka, według wytycznych NF S 90-351. Wydziela niewielkie ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych.

MediCare Standard można z łatwością czyścić przy użyciu suchej lub mokrej ściereczki.


MediCare Plus

Produkt MediCare Plus jest polecany do pomieszczeń o bardziej rygorystycznych wymaganiach dotyczących higieny, czyszczenia i dezynfekcji, np. oddziały pierwszej pomocy, sale porodowe, gabinety zabiegowe, pracownie rentgenowskie, laboratoria i korytarze. Otrzymał klasę bakteriologiczną B1, co przewyższa wymagania dla obszarów bardzo wysokiego ryzyka według klasyfikacji NF S 90-351.
Wydziela małe ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych.

Produkt posiada szczelne krawędzie oraz powierzchnię odporną na działanie wody, większości detergentów i środków dezynfekujących. Może być skutecznie dezynfekowany przy użyciu pary.

MediCare Plus pozwala architektom na swobodę w projektowaniu pomieszczeń, dzięki szerokiej gamie dostępnych wymiarów modularnych płyt oraz możliwości ich montażu w systemie o ukrytych krawędziach.

MediCare Air

MediCare Air zaprojektowano z myślą o pomieszczeniach o regulowanym ciśnieniu powietrza. Polecany jest do obszarów wysokiego ryzyka, gdzie ciśnienie powietrza jest kontrolowane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażeń, jak np. sale operacyjne, pooperacyjne i oddziały intensywnej opieki medycznej. Produkt ten otrzymał klasę bakteriologiczną B1 i B5, co przewyższa wymagania dla obszarów bardzo wysokiego ryzyka, według wytycznych NF S 90-351. Wydziela małe ilości cząsteczek, dzięki
czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych. Posiada membranę
nieprzepuszczającą powietrza oraz uszczelnione krawędzie. W połączeniu z klamrami tworzy szczelny sufit podwieszany. Posiada wodoodporną powierzchnię i może być skutecznie dezynfekowany przy użyciu pary.

Linia Rockfon MediCare jest idealna do montażu w każdym miejscu szpitala lub innego obiektu służby zdrowia, dzięki możliwości wyboru spośród produktów o właściwościach spełniających nawet najbardziej surowe wymagania.

Zdjęcia są dostępne na stronie: http://prsupport.pl/index.php/rockfon/131-medicare-komfort-i-bezpieczestwo-w-placowkach-medycznych-

***

Informacje o Rockfon

Rockfon jest jednym z największych dostawców akustycznych sufitów podwieszanych w Europie. Produkty marki produkowane są w Holandii, Francji i Polsce – w Cigacicach. Rockfon ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów z wełny skalnej, które spełniają zarówno surowe wymogi bezpieczeństwa pożarowego i właściwości akustycznych, jak również estetyki pomieszczeń. Sufity Rockfon można stosować we wszystkich rodzajach budynków. Rockfon jest częścią międzynarodowego koncernu Rockwool International Group, największego na świecie producenta wyrobów ze skalnej wełny mineralnej. Więcej informacji na temat firmy Rockfon: www.rockfon.pl

Kontakt dla mediów: Marek Gnap, email: [email protected] tel: +48 22 303 83 23, kom. + 48 665 847 820
Źródło: Źródło własne IBB - vortal budowlany
Dodał: admin

Data dodania: 23-01-2012

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.