informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Danfoss - Wyniki testów powietrznych pomp ciepła wg Szwedzkiej Agencji Energii - informacja prasowa - 05.01.2012r.
Najnowsze Badania Szwedzkiej Agencji Energii: Danfoss DHP-AQ dostarcza największych oszczędności


Szwedzka Agencja Energii przeprowadziła na szeroką skalę badania pomp ciepła powietrze / woda. Najnowsza pompa Danfoss DHP-AQ osiąga najlepsze wyniki w rocznej wydajności (SPF)*, a tym samym zapewnia największe oszczędności.

Spośród jedenastu modeli pomp ciepła, które brały udział w teście, Danfoss DHP-AQ daje największe oszczędności, otrzymując najlepsze oceny, w takich parametrach jak temperatura ciepłej wody, niski poziom hałasu i niskie straty energii.

„To bardzo dobre wyniki. Takich oczekiwaliśmy.", mówi Andrzej Oczoś, Kierownik Wsparcia Technicznego Danfoss Poland. „Danfoss DHP-AQ jest od początku opracowaną technologicznie pompą ciepła z zupełnie nowym sposobem podejścia do kontrolowania i monitoringu pracy urządzenia, które to zapewnia, że pompa ciepła pracuje z maksymalną wydajnością w każdej sytuacji. Testy w laboratorium Danfoss pokazują, że DHP-AQ zapewnia maksymalną wydajność w każdym obszarze. Tak więc jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest
to potwierdzone w niezależnych testach produktu".

„Roczna efektywność jest najważniejszym czynnikiem dla klienta. Jest to kluczowy parametr przy finalizacji wyboru pompy ciepła ", mówi Anders Odell, który kieruje testami w Szwedzkiej Agencji Energii.

Jednym z wyników badania, na które warto zwrócić uwagę, jest wysoka temperatura ciepłej wody dostarczana przez Danfoss DHP-AQ. Model wykorzystany w teście miał 180-litrowy zbiornik ciepłej wody, a był w stanie dostarczyć 300 litrów gorącej wody o temperaturze 40 º C już bezpośrednio do kranu. W przypadku zbiornika 300-litrowego, Danfoss DP-AQ dostarcza 500 litrów wody o temperaturze 40 º C. Unikalne wymagania klienta nie są już ograniczone wielkością zbiornika właśnie dzięki elastyczności Danfoss DHP-AQ. Każda instalacja z DHP-AQ może być dostosowana do różnych potrzeb.

Pompa ciepła powietrze / woda pobiera energię z zewnątrz i dostarcza ciepło i ciepłą wodę do domu. Danfoss DHP-AQ ogrzewa dom skutecznie, nawet gdy temperatura na zewnątrz spada do -20 °C.

Przy opracowywaniu Danfoss DHP-AQ, dział Badań i Rozwoju koncentrował się przede wszystkim na osiągnięciu wysokiej wydajności, niskim poziomie hałasu, łatwości obsługi i estetycznemu projektowi. Z gamy produktów
i wielkości mocy od 6 do 36 kW, można dostarczyć rozwiązanie grzewcze od małego domu do większych, inwestycyjnych budynków. Dodatkowo Danfoss DHP-AQ ma wbudowaną funkcję chłodzenia, w celu zapewnienia całorocznego komfortu, tak więc i obniżenia temperatur wewnętrznych w miesiącach letnich.

Podobnie jak inne pompy ciepła firmy Danfoss, DHP-AQ zapewnia znaczne oszczędności, a jednocześnie jest łatwa w obsłudze i przyjazna dla środowiska. Unia Europejska sklasyfikowała pompy ciepła jako źródło energii odnawialnej.


* Roczna sprawność: Miara wydajności pompy ciepła, w ujęciu rocznym, włączając ciepłe i zimne okresy oraz wytwarzanie ciepłej wody.


Przydatne linki:
Strona www o rozwiązaniu Danfoss DHP-AQ
Strona o pompach ciepła Danfoss: www.pompyciepla.danfoss.pl
Więcej o badaniu przeprowadzonym przez Szwedzką Agencję EnergiiInformacje o firmie

Danfoss Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii.
Firma jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań energooszczędnych, które sprzyjają oszczędzaniu energii i pomagają sprostać wyzwaniu, jakim są zmiany klimatu. Do naszych
specjalności należą chłodnictwo żywności, systemy klimatyzacji, sterowanie silnikami elektrycznymi i ogrzewaniem w budynkach – a także rozwiązania z zakresu energii odnawialnej, np. słonecznej. Do Grupy Danfoss należy również spółka Sauer-Danfoss, która zalicza się do największych na świecie producentów hydrauliki mobilnej. Już od 78 lat rozwijamy nasze kwalifikacje w zakresie rozwiązań energooszczędnych. Dzisiaj Danfoss zatrudnia łącznie 23500 pracowników w tym w Polsce blisko 1200 osób. Więcej o firmie Danfoss można przeczytać na stronie www.danfoss.plKontakt dla mediów:
Danfoss Poland Sp. z o.o.
Joanna Izdebska
[email protected]
Tel: 48 22 755 06 25
Mobile: + 48 603 881 577
www.danfoss.pl

Źródło: Źródło własne IBB - vortal budowlany
Dodał: admin

Data dodania: 06-01-2012

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.