informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 70 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

WAŻNA INFORMACJA DLA POLAKÓW Z WIELKIEJ BRYTANII

Jeżeli kiedykolwiek wziąłeś pożyczkę, kartę kredytową lub kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii, dokładnie przestudiuj wszystkie dokumenty i umowy, bo może się okazać, iż płacisz lub płaciłeś niesłusznie za ubezpieczenie.
Jeżeli tak było możesz odzyskać całą przepłaconą kwotę wraz odsetkami!
Ubezpieczenie PPI (Payment Protection Insurance) powinno rzekomo pokrywać spłatę kredytu, karty kredytowej lub hipoteki, jeżeli z powodu choroby bądź wypadku kredytobiorca będzie niezdolny do pracy i spłacania rat. W rzeczywistości polisy te były często sprzedawane bez próby zweryfikowania ich opłacalności dla klienta, a w najgorszych przypadkach dodawane do kredytu bez jego wiedzy.  Problem ten dotyczy także Polaków mieszkających w Anglii, którzy często borykają się z barierą językową, szczególnie jeśli chodzi o język, którym posługują się bankierzy. 
Pani Marta z Londynu  16 lipca 2011 odzyskała kwotę £8300 po tym jak się okazało, że przez 3 lata wraz z ratami pożyczki płaciła opłaty ubezpieczenia PPI. Wyobraź sobie jak była zdziwiona tym faktem, a następnie szczęśliwa, że może dostać tak dużą sumę pieniędzy!


Skandal wszechczasów, którego ofiarą możesz być również Ty!
Sprzedaż PPI została określona mianem jednego z największych skandali finansowych w historii Wielkiej Brytanii, głównie ze względu na to, że w odróżnieniu od innych skandali pojawiających się w wiadomościach, skandal ten nie dotyczy dużych korporacji bądź milionerów, ale zwykłych obywateli,  potencjalnie każdego, kto kiedykolwiek miał pożyczkę, kartę kredytową lub kredyt hipoteczny.
Chodzi o to, że tysiące osób nawet nie wiedziało, że ma wykupione ubezpieczenie spłaty zadłużenia. Innym też mówiono, że wykupienie takiej polisy jest obowiązkowe, a osoby, które świadomie wykupiły PPI i tak nie mogły nigdy z tego skorzystać, ze względu na warunki, które nigdy nie zostały im wyjaśnione, m.in. pewne choroby, samozatrudnienie.
Kiedy prawda wyszła na jaw, niezadowoleni klienci zaczęli żądać od banków zwrotu PPI. Banki oczywiście odrzucały uzasadnione skargi, nie pozostawiając klientom innego wyboru, jak tylko złożenie skargi do Działu Finansowego Rzecznika Praw Obywatelskich (FOS). W 2009r. FOS otrzymywał 800 skarg w tygodniu - do roku 2011 liczba ta wzrosła do ponad 5000. The Times określa, że od roku 1995 zostało sprzedanych 16.1 mln polis.
W celu zmuszenia banków do rozpatrywania skarg - Urząd Usług Finansowych  (FSA) próbował wprowadzić nowe standardy w zakresie obsługi skarg PPI w Deklaracji 10/12, opublikowanej w sierpniu 2010 roku. Stowarzyszenie Bankierów Brytyjskich (BBA) podało FSA do sądu, starając się o wycofanie Oświadczenia 10/12 na skutek formalnych procedur. W dniu 20 kwietnia 2011 r., został ogłoszony werdykt, odrzucający wszystkie zarzuty BBA oraz bardzo krytyczny dla prób wpływu przez BBA na opinię sądową. Banki jednak ciągle miały możliwość odwołania się od decyzji sądu i wiele wskazywało na to, że to zrobią.
Jednak 5 maja Lloyds TSB – jeden z największych sprzedawców PPI – zaskoczył ogłoszeniem, że wycofuje się z działań prawnych BBA, oraz że szykuje 3.2 miliarda funtów na wypłaty odszkodowań związanych ze sprzedażą PPI. Barclays poszedł w jego ślady, a następnie, 9 maja BBA ogłosiła, że nie będzie się odwoływać od decyzji sądu. 
Według statystyk prawie 72% mieszkańców Wielkiej Brytanii płaciło PPI, z czego aż 40% posiadaczy tejże polisy nie miało pojęcia o jej istnieniu. Szacuje się, że ogólna wysokość odszkodowań płaconych przez banki wyniesie około 10 miliardów funtów. Nie dziwi więc fakt, że banki próbowały wszystkich sił, aby uniknąć ich wypłacania.
Dlatego warto poświęcić chwilę i sprawdzić, czy dana usługa nie była nam sprzedana. Jeżeli zgubiłeś te dokumenty, możesz zażądać od pożyczkodawcy wydania kopii (‘Subject Access Request’). Kosztuje to tylko 10 funtów, a Twój pożyczkodawca jest zobligowany do wystawienia Ci kopii wszystkich Twoich dokumentów dotyczących kredytu.


Jeśli chcesz sprawdzić czy i Tobie należy się zwrot z niesłusznych opłat bankowych, jeśli chcesz zasięgnąć więcej informacji zadzwoń na 0203 5141 856 lub wejdź na stronę www.PatrickGordon.co.ukŹródło: Patrick Gordon - brytyjska firma prawnicza
Dodał: admin

Data dodania: 29-09-2011

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.