informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 75 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rząd opracowuje nowe formy pomocy przyszłym właścicielom nieruchomości

Zapowiadany koniec programu  "Rodzina na swoim" zbliża się wielkimi krokami i już od 2013 roku przestanie funkcjonować. Podobnie jak program zakładający zwrot podatku VAT za materiały budowlane, który ma się skończyć w 2014 roku.


Nowe formy pomocy dla osób indywidualnych w przygotowaniu


Rząd pracuje obecnie nad inną formą pomocy przyszłym właścicielom – chce w 30% finansować koszty budowy mieszkań w ramach funkcjonowania Towarzystw Budownictwa Społecznego. Najważniejszym założeniem takiej pomocy jest to, że TBS nie będzie mógł finansować budowy ze środków przyszłych lokatorów, a co za tym idzie, nie będą oni mieli możliwości wykupienia nieruchomości, a jedynie wynajmu. Takie prawo będzie jednak przysługiwać tym, którzy posiadają już mieszkania w TBS-ach i partycypowali w kosztach ich budowy. Obecnie, mimo, że wielu lokatorów sfinansowało inwestycję nawet w 30%, a w czynszu spłacają kredyt -  nie mają oni możliwości wykupienia mieszkania. Po wejściu w życie zmian, TBS-y będą mogły samodzielnie podjąć decyzję o sprzedaży mieszkań na warunkach rynkowych.


Nie zapomniano o inwestorach komercyjnych


Rząd chce także zachęcić Inwestorów do budowy nieruchomości pod wynajem na zasadach komercyjnych. Program ten będzie umożliwiał najemcom mieszkań ich wykupienie, jeśli poniosą koszty budowy – maksymalnie w 50%. Inwestorem może być developer, spółdzielnia, TBS. Osoby zainteresowane wykupem, czyli społeczna grupa mieszkaniowa, będą mogły pozostałą część kosztów budowy spłacić w czynszu i stać się właścicielami nieruchomości. Może to nastąpić jednak nie wcześniej, niż po upływie 5 lat najmu. Do tego czasu obowiązywać ma umowa zawarta na zasadach tzw. najmu okazjonalnego – oświadczenia składanego notarialnie przez najemcę, że wyprowadzi się na żądanie właściciela w razie niedotrzymania warunków umowy. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo inwestycji – zadłużonego lokatora będzie znacznie łatwiej niż dotychczas pozbyć się z mieszkania.Źródło: Lipińscy Domy -
Dodał: admin

Data dodania: 26-07-2011

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.