informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polskie materiały pojadą na Ukrainę?

   Ukraina otworzy w kwietniu swój rynek dla materiałów budowlanych z Polski - dowiedziała się "Gazeta". Handlowcy już zacierają ręce

   Pierwszy zastępca ministra rozwoju regionalnego i budownictwa Ukrainy Anatolij Bierkuta ma podpisać w kwietniu stosowne rozporządzenie - poinformował nas w piątek wiceminister infrastruktury Olgierd Dziekoński, który właśnie wrócił z Kijowa.
   Z wyjaśnień Dziekońskiego wynika, że rozporządzenie obejmie określone grupy wyrobów. Jakie? Tego nasz minister jeszcze nie wie. Przypuszcza, że w grę wchodzą m.in. materiały termoizolacyjne, których na Ukrainie brakuje.
   Nasi producenci i handlowcy mogliby sprzedawać swoje wyroby Ukraińcom na podstawie zezwolenia tamtejszego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. Ten dokument (wydawany w ciągu miesiąca) ma być rodzajem "przepustki", która obowiązywałaby przez trzy lata. W tym czasie polski eksporter musiałby dopełnić wszystkich formalności związanych z dopuszczeniem naszych wyrobów na rynek ukraiński.
   Jakie polskie wyroby budowlane są najchętniej kupowane przez naszych wschodnich sąsiadów? Dyrektor Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa Zbigniew Bachman wymienia nie tylko materiały termoizolacyjne (styropian, wełny mineralne), ale także m.in. okna i drzwi, podłogi, płytki ceramiczne, armaturę, ceramikę łazienkową, wanny. Potwierdzają to inwestycje przedsiębiorstw z Polski na Ukrainie. Swoje fabryki mają tam już m.in. tacy potentaci jak Fakro (okna dachowe), Barlinek (podłogi), Cersanit (płytki i wyroby sanitarne) czy Sanitec Koło (wyroby sanitarne).


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-03-2008

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.