informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 66 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jeśli korekta faktury nie obniża obrotu to nie trzeba jej potwierdzać

   Jeśli korekta faktury nie obniża obrotu, przy czym została złożona w tym samym miesiącu co faktura pierwotna, to podatnik nie ma obowiązku posiadać potwierdzenie otrzymania korekty. Oznacza to, że taką korektę można wyeliminować z obrotu. Takie stanowisko przyjął WSA w Warszawie.


   "Skarżąca spółka wystawiła faktury VAT na usługi badań i analiz. Następnie wystawiła faktury korygujące, w których uznano, że czynności z faktury pierwotnej nie podlegały VAT. Spółka wystąpiła o stwierdzenie nadpłaty w VAT. Organy podatkowe twierdziły, że podatnik powinien dokonać korekty faktury. Podatnik był zobowiązany do rozliczenia za miesiąc, w którym otrzymał potwierdzenie odbioru korekty faktury. Spółka twierdziła, że wspomniane przepisy zostały wydane z przekroczeniem delegacji ustawowej określonej w art. 106 ust. 8 ustawy o VAT" - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   "Sąd przyznał rację podatnikowi. Stwierdził, że par. 19 i 20 rozporządzenia odnosi się jedynie do sytuacji, gdy dochodzi do obniżenia obrotu i wystawiana jest korekta faktury. Skoro nie doszło do obniżenia obrotu, to wymóg potwierdzenia odbioru korekty faktury nie ma zastosowania. Spółka mogła dokonać korekty, ale nie była związana wymogami określonymi w rozporządzeniu. Zdaniem sądu korektę można wyeliminować z obrotu prawnego. Gdyby spółka wystawiła korektę faktury w następnym miesiącu, musiałaby zapłacić VAT wykazany na fakturze (sygn. akt III SA/Wa 1412/07)" - informuje "Gazeta Prawna".
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Łukasza Zalewskiego pt. "Potwierdzenie nie jest konieczne".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-12-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.