informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 65 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Płatności kartą zbliżeniową wchodzą do użytku

   Koniec z gorączkowym grzebaniem po kieszeniach i zakamarkach torebki w poszukiwaniu drobnych. Od 12 grudnia możemy wreszcie płacić kartami zbliżeniowymi. Polska jest pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym wdrożono płatności bezstykowe w technologii MasterCard PayPass.   Do dokonania płatności wystarczy zbliżenie karty do specjalnego czytnika w terminalu POS eService. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, przy większych kwotach może być wymagane, w zależności od rodzaju karty, potwierdzenie płatności (poprzez użycie kodu PIN lub złożenie podpisu na potwierdzeniu transakcji) lub dokonanie transakcji w sposób tradycyjny (za pośrednictwem mikroprocesora lub paska magnetycznego).
Na razie z nowej formy płatności będą mogli korzystać mieszkańcy Warszawy i Poznania. Pierwszymi sieciami handlowymi akceptującymi tę technologię są McDonald"s, EuroApteka oraz Mercer"s Coffee. Niebawem dołączą do nich Ruch i Kolporter. Jeszcze w tym roku zainstalowanych zostanie około 500 czytników PayPass.


   Karty zbliżeniowe są dostępne w ofercie BZ WBK, który na początek wprowadził do sprzedaży jeden rodzaj karty - kartę przepłaconą pre-paid Maestro PayPass. Można ją otrzymać bez konieczności otwierania konta w BZ WBK. To raczej rodzaj elektronicznej portmonetki, którą można zasilać gotówką dokonując przelewów na numer dołączony do karty. Karty można zamówić za pośrednictwem bankowego marketu internetowego PremiumShop24.


   Karty przystosowane do technologii PayPass mają jednocześnie pasek magnetyczny i chip, mogą być zatem używane również w tradycyjny sposób we wszystkich punktach akceptujących karty systemu MasterCard lub Maestro na całym świecie.


   Czy karty zbliżeniowe będą siecieszyć zainteresowaniem Polaków? Wydaje się, że tak. Badanie przeprowadzone w sierpniu 2007 roku przez instytut Research International Pentor pokazało, że ponad połowa respondentów (53%) jest zainteresowana korzystaniem z płatności bezstykowych. Ponadto 30% badanych przyznało, że zdarza im się rezygnować z kupna jakiegoś drobiazgu, kiedy nie ma przy sobie gotówki lub nie chce rozmieniać banknotów o dużym nominale


   Zasięg technologii PayPass na świecie nie ogranicza się wyłącznie do sieci handlowo-usługowych. Oprócz restauracji typu fast food i sklepów, karty wyposażone w technologię PayPass akceptowane są także przez automaty z napojami, nowojorskie metro i taksówki oraz stadiony sportowe w USA i wielu innych krajach na świecie.


   Pierwszą firmą, która wdrożyła tę technologię w 2004 r. był Mcdonald"s.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 18-12-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.