informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 65 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak rozliczyć fakturę bez unijnego numeru VAT

   Dla polskiego nabywcy nie ma znaczenia, czy na fakturze otrzymanej od zagranicznego kontrahenta widnieje jego unijny numer oraz stawka VAT. Polskie prawo nie wymaga od podatnika, aby uzupełnił te dane.   Dla polskiego nabywcy nie ma znaczenia, czy na fakturze otrzymanej od zagranicznego kontrahenta widnieje jego unijny numer oraz stawka VAT. Polskie prawo nie wymaga od podatnika, aby uzupełnił te dane. Aby transakcję uznać za wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru, wystarczy, że dostawca będzie zarejestrowany w swoim kraju jako podatnik VAT.
   "Nabycie wewnątrzwspólnotowe (WNT) występuje wtedy, gdy dokonującym dostawy jest podatnik VAT, czyli podmiot, który prowadzi działalność gospodarczą i jest zarejestrowany dla celów tego podatku w innym państwie UE. Polskie przepisy nie uzależniają uznania transakcji za WNT od tego, czy dostawca podał swój NIP na fakturze wystawionej polskiemu nabywcy. Wystarczy, że dostawca jest u siebie podatnikiem VAT" - czytamy w "Rzeczpospolita".
   "Jeśli prośby o podanie zagranicznego numeru identyfikacji podatkowej nie dają rezultatu, polski nabywca może na początku rozliczyć WNT na podstawie faktury bez numeru dostawcy. Wystarczy, że wie, iż ten prowadzi u siebie działalność gospodarczą opodatkowaną VAT" - pisze "Rzeczpospolita".
   Pierwsze kłopoty pojawiają się w momencie wypełniania kwartalnej informacji podsumowującej, która wymaga podania unijnego numeru identyfikacyjnego dostawcy. Bez tego numeru nie można jej złożyć. Być może w staraniach o uzyskanie numeru pomocny będzie fakt, że kontrahent nie musi dokonywać korekty wcześniejszej faktury, nie posiadającej unijnego numeru.
   Więcej na temat w "Rzeczpospolitej", w artykule Anny Grabowskiej pt. "Gdy nie można dostać unijnego numeru".Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 02-12-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.