informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Unijne miliony na nasz rynek pracy

   500 mln euro z unijnego programu "Kapitał Ludzki" może trafić na Dolny Śląsk do 2013 roku. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na szkolenia dla bezrobotnych oraz przekwalifikowanie zawodowe już pracujących.


   500 mln euro z unijnego programu "Kapitał Ludzki" może trafić na Dolny Śląsk do 2013 roku. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na szkolenia dla bezrobotnych oraz przekwalifikowanie zawodowe już pracujących.
   W czwartek we Wrocławiu spotkali się członkowie komitetu monitorującego realizację programu. Wśród nich m.in. Vladimir Spidla, unijny komisarz do spraw zatrudnienia, i Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju regionalnego. Dolny Śląsk ma już plany wykorzystania unijnych pieniędzy. Samorząd województwa, który koordynuje ich wydawanie, chce m.in., by w latach 2008-2012 około 40 mln euro wydać na przygotowania do mistrzostw Europy w piłce nożnej.
   Marszałek Andrzej Łoś: - Szacujemy, że w związku z organizacją Euro we Wrocławiu powstanie około 40 tys. nowych miejsc pracy. Przede wszystkim w hotelarstwie czy gastronomii. Trzeba przygotować odpowiednią liczbę pracowników. Pieniądze wydamy choćby na naukę języków obcych.
   Władze samorządu województwa liczą, że w 2013 roku po wykorzystaniu pieniędzy z programu "Kapitał Ludzki" na Dolnym Śląsku około 7 tys. osób otworzy nową działalność gospodarczą, a na rynek pracy wejdzie 65 tys. bezrobotnych i 37 tys. korzystających z pomocy społecznej.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-11-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.