informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polak pracujący w Anglii nie musi składać zeznania

   Zgodnie z nowa polsko-brytyjską umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, Polacy  którzy w 2007 roku zarabiali tylko w Anglii, nie będą musieli płacić podatku w Polsce. Oznacza to, że nie będzie ich dotyczył również obowiązek składania rocznego PIT - tłumaczy dr Janusz Fiszer, partner w Kancelarii Prawnej White & Case i docent UW.


   W odpowiedzi na pytanie o obowiązki podatkowego w sytuacji, gdy podatnik będzie uzyskiwał zarówno dochody w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii rozmówca "Gazety Prawnej" mówi: "Dochód uzyskany w Wielkiej Brytanii, choć nie podlega opodatkowaniu w Polsce, to brany jest pod uwagę przy ustalaniu tzw. stopy opodatkowania dochodu uzyskanego w Polsce. W praktyce oznacza to, że dochód takiego podatnika uzyskany w Polsce będzie opodatkowany według takiej samej stopy opodatkowania, jakby obie części dochodu były faktycznie uzyskane w Polsce, a więc - zgodnie z progresywną skalą podatkową obowiązującą w Polsce, dla kwoty łącznego dochodu".
   "Podatnicy powinni postarać się o dokumenty potwierdzające fakt zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, wysokość otrzymywanych zarobków i daty ich otrzymania oraz dotyczące wysokości podatków pobranych przez brytyjskiego pracodawcę/zapłaconych w Wielkiej Brytanii. W szczególności dotyczy to osób, które poza dochodami uzyskanymi w Wielkiej Brytanii, osiągnęły także dochody w Polsce. Dane dotyczące dochodów uzyskanych w Wielkiej Brytanii będą w przypadku takich osób potrzebne do prawidłowego rozliczenia podatków w Polsce. Z kolei osoby, które przed powrotem do Polski miały miejsce stałego zamieszkania dla celów podatkowych w Wielkiej Brytanii i uzyskiwały tam dochody przed 1 stycznia 2007 r., powinny posiadać certyfikat rezydencji wydany przez lokalny brytyjski urząd podatkowy. Pomoże to wykazać, że w tym okresie dana osoba nie podlegała tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce" - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", wywiadzie z dr Januszem Fiszerem, przeprowadzonym przez Ewę Matyszewską, zatytułowanym "Wracając z Anglii, trzeba postarać się o dokumenty".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 06-11-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.