informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 57 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Oszczędności wracają na lokaty bankowe
   Polacy już nie wierzą giełdzie i po wakacyjnym spadku notowań przerzucają się na bezpieczniejsze inwestycje. Lokaty po trzech tegorocznych podwyżkach stóp znowu wracają do łask - pisze "Dziennik".
"- Mimo że giełdowe indeksy niemal odrobiły straty, Polacy nie wierzą w powrót dobrej koniunktury na rynku kapitałowym" - uważa Maciej Witkowski, wicedyrektor biura sprzedaży w mBanku. "- Stali się bardziej ostrożni. Okres niepewności coraz chętniej przeczekują, odkładając pieniądze na bankowych rachunkach" - dodaje.
   "Tak jest w mBanku, który pozyskał od sierpnia do połowy października 500 mln zł oszczędności. A jeszcze lalka miesięcy wcześniej - od kwietnia do czerwca - z jego rachunków klienci wycofali 40 mln zł. Depozytów przybywa kosztem funduszy: w II kwartale ich aktywa zwiększyły się o 650 mln zł, a w ciągu ostatnich 2,5 miesiąca - tylko o 200 mln zł. O rosnącej popularności depozytów świadczą też dane z innych banków. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy pozyskały one od gospodarstw domowych aż 7 mld zł, zaledwie o 1,7 mld zł mniej niż od stycznia do września. Rekord padł w sierpniu, gdy do banków trafiło niemal 5,5 mld zł. Prawie taka sama kwota miesiąc wcześniej odpłynęła z funduszy inwestycyjnych. We wrześniu klienci dorzucili na konta kolejne 1,5 mld zł." - pisze "Dziennik".
   W tym roku Rada Polityki Pieniężnej już trzykrotnie podniosła stopy procentowe, łącznie o 0,75 pkt. proc. Każda podwyżka oznacza dla osób oszczędzających pieniądze na rachunkach bankowych wyższe odsetki od depozytów. Jeszcze do niedawna banki proponowały swoim klientom oprocentowanie lokat na poziomie 2-3 proc. Obecnie proponują nawet dwukrotnie więcej. Eksperci prognozują, że w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych podwyżek stóp procentowych.
   Więcej na ten temat w "Dzienniku".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-10-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.