informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 66 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Sprzed komputera można załatwić coraz więcej

   Internet staje się powoli w Polsce drogą do zaoszczędzenia czasu potrzebnego na załatwianie wielu formalności oraz pieniędzy, jakie z tego tytułu płyną. Narzędzia internetowe już dziś pozwalają przedsiębiorcom poszukiwać wielu potrzebnych informacji, brać udział w przetargach czy wysyłać formularze i faktury. Mimo to stosunkowo wolno idzie nam dostosowywanie w tym zakresie polskich przepisów do wymogów unijnych - podaje "Rzeczpospolita".   "Przedsiębiorca może załatwić przez Internet coraz więcej spraw. Dotyczy to formalności w ZUS, urzędzie skarbowym czy rejestrze sądowym. Do każdej z tych instytucji można już przekazywać drogą elektroniczną niektóre formularze. Umowy zawarte za pośrednictwem komputera również są ważne. Mimo to bez odchodzenia od komputera trudno jeszcze w Polsce prowadzić firmę" - pisze "Rzeczpospolita".
   "Przepisy od dawna już pozwalają na wnoszenie podań e-mailem. Dotyczy to dokumentów adresowanych do organów administracji publicznej. (...) Ostatnio ustawodawca dopuścił wnoszenie podań za pomocą interaktywnych formularzy umieszczonych na stronie internetowej właściwego organu administracji publicznej. (...) Z Internetu można też już korzystać w postępowaniu podatkowym. Urząd skarbowy może np. wezwać podatnika e-mailem. (...) Od niedawna istnieje też możliwość składania za pomocą Internetu niektórych deklaracji podatkowych. O tym, które to deklaracje, można przeczytać w specjalnym rozporządzeniu ministra finansów (Dz.U. z 2006 r. nr 146, poz. 1060)" - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   Dodatkowo od dwóch lat istnieje już możliwość wystawiania faktur VAT w formie elektronicznej. Należy pamiętać, że do wystawienia takiej faktury niezbędna jest zgoda jej odbiorcy. Przedsiębiorcy mogą za pośrednictwem Internetu sprawdzić, czy ich kontrahent nie figuruje na liście dłużników czy też zdobyć dodatkowe informacje o innych przedsiębiorcach. Informacje takie udostępniane są za pomocą tzw. biur informacji gospodarczej lub Krajowych Rejestrów Sądowych. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się również internetowe aukcje oraz licytacje pozwalające z jednej strony poprzez Internet przeprowadzić procedurę przetargową, z drugiej zaś uzyskać korzystniejszą niż innymi drogami ofertę. Na przedsiębiorców czeka dziś szeroka paleta możliwości i ułatwień dzięki internetowym rozwiązaniom. Paleta ta jest jednak dopiero zalążkiem tego co czeka nas w najbliższej przyszłości. W  oczekiwaniu na kolejne ułatwienia w załatwianiu spraw firmowych przez Internet warto zaopatrzyć się w bezpieczny podpis elektroniczny, gdyż w wielu przypadkach będzie warunkował on możliwość korzystania z internetowych biznesowych formalności.
   Więcej na temat w "Rzeczpospolitej", w artykule Pawła Wrześniewskiego pt. "Coraz więcej spraw przedsiębiorca może załatwić przez Internet".Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 31-07-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.