informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 65 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Będą kolejki po pieniądze z UE

   Trwa spór o podział pieniędzy z Unii. PARP chce, by firmy składały wnioski non stop, resort rozwoju regionalnego woli system rund.

   Jeszcze nie wiadomo, jak będą rozdzielane pieniądze z unii na lata 2007-13, na które firmy mogą liczyć na przełomie tego i przyszłego roku. Dziś w większości przypadków o dofinansowanie można się ubiegać w wyznaczonych okresach, np. dwa razy w roku. Przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) twierdzą, że w tym systemie dwa tygodnie przed terminem jest 100 wniosków, a dzień przed -- 4 tys., co powoduje opóźnienia. PARP, która ma się zająć dziewięcioma działaniami z programu Innowacyjna Gospodarka (jego budżet to niemal 9,4 mld EUR, czyli 35,7 mld zł), chce pozwolić firmom, by składały wnioski bez ograniczeń. System ciągłego naboru sprawdził się w kilku przypadkach.
   Budżet każdego z działań, a szczególnie tych adresowanych bezpośrednio do przedsiębiorców, będzie podzielony na kolejne lata. Najwięcej będzie wynosiła alokacja na lata 2008-09, trochę mniej na lata 2010-12, natomiast rok 2013 to już rozliczanie projektów. W każdym roku kalendarzowym dotacje będą udzielane w sposób ciągły, aż do wyczerpania puli -- mówi Monika Karwat-Bury, rzeczniczka PARP.
   Ten pomysł może oznaczać, że pieniądze na dany rok skończą się po kilku miesiącach i trzeba będzie czekać do stycznia przyszłego roku.
   To nie jest dobry pomysł dla działań, które cieszą się największym zainteresowaniem przedsiębiorców. Musimy zapewnić równe szanse dostępu do funduszy. Stosowanie naborów ciągłych byłoby możliwe jedynie pod warunkiem wysokich kryteriów oceny projektów, ale zgodnie z dotychczasowymi założeniami, kryteria będą podobne do obecnych. Możliwe jest natomiast stosowanie ciągłych naborów w przypadku wsparcia cieszącego się mniejszym zainteresowaniem mówi Tomasz Nowakowski, wiceminister rozwoju regionalnego.
   Kwestie techniczne, choć istotne, nie są jednak najważniejsze. Sztuką byłby dobór jasnych kryteriów, które pozwolą na merytoryczny wybór najlepszych projektów, w taki sposób, aby udzielane wsparcie faktycznie zostało przeznaczone na podnoszenie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw -- uważa Marcin Kaszuba z Ernst & Young.
   Ostateczną decyzję Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podejmie do września.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 25-06-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.