informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Eurokołdra coraz krótsza: Środki z UE nie starczą na polskie inwestycje
   Za pieniądze, która Unia Europejska przyznała Polsce na lata 2007-2013 nie da się zbudować tego, co rząd planował w 2006 roku - pisze "Gazeta Wyborcza". Według dziennika, jest to spowodowane wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny.
   Gazeta pisze, że koszt budowy kilometra autostrady w Polsce jest o milion euro wyższy niż w ubiegłym roku. Dzieje się tak z powodu braku materiałów budowlanych, emigracji pracowników i wzrostu płac na budowach. Według gazety, to samo dotyczy inwestycji kolejowych, budowy oczyszczalni czy remontami planowanymi za unijne dotacje.
   Dziennik przypomina, że za 67 miliardów z Unii na lata 2007-2013 Polska planowała zbudować 636 kilometrów autostrad, 1310 kilometrów dróg ekspresowych i kilkadziesiąt nowoczesnych oczyszczalni ścieków. Tymczasem minister rozwouju regionalnego Grażyna Gęsicka mówi gazecie, że od 2006 roku koszty niektórych inwestycji wzrosły o 30-50 procent.
   Rząd musi teraz podjąć decyzję czy zrezygnować z niektórych projektów z 2006 roku, czy też dokładać więcej z pieniędzy podatników. Gabinet Jarosława Kaczyńskiego może bowiem zwiększyć wkład własny w projektach unijnych do nawet 50 procent. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", alternatywą jest znalezienie partnera do inwestycji - na przykład zaproszenie firm prywatnych.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-06-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.