informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 54 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowelizacja przepisów o kosztach ograniczy samozatrudnienie

   Ministerstwo finansów, dając nowe brzmienie definicji działalności gospodarczej, chciało ograniczyć samozatrudnienie. To mu się jednak nie udało. W opinii ekspertów zamiast grzebać przy definicji, resort powinien znowelizować przepisy o kosztach. Pracownicy powinni mieć możliwość rozliczania rzeczywiście poniesionych wydatków. Jeśli tak się stanie, "problem" sam zniknie - podaje "Gazeta Prawna".


   "Aby podatnicy przestali wykorzystywać samozatrudnienie jako sposób zaoszczędzenia na podatku, trzeba zmienić przepisy dotyczące kosztów uzyskania przychodów. Osoby zatrudnione w ramach umów o pracę powinny mieć możliwość uwzględniania takich samych kosztów, jak osoby prowadzące firmy. Nie ma powodu do dalszego dyskryminowania pracowników." - pisze "Gazeta Prawna".
   "Zgodnie z definicją kosztami uzyskania przychodów są wszystkie wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. W praktyce do takich kosztów można bez problemu zaliczyć wydatki poniesione na dokształcanie. Nikt przecież nie zakwestionuje faktu, że pracownicy, którzy się doszkalają, robią to po to, by zachować dotychczasowe miejsce pracy. Jednak pracownik zatrudniony na umowie o pracę wydatków na książki, studia czy kursy w kosztach podatkowych nie uwzględni. Możliwość taką ma tylko samozatrudniony. To dyskryminujący podział." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Z samozatrudnienia korzysta już wielu podatników, a ich liczba stale rośnie. I nie ma się czemu dziwić. Wybór tej formy współpracy daje nie tylko niższe koszty zatrudnienia dla samego pracodawcy, ale i większy zarobek samozatrudnionym. Oczywiście prawa pracownicze im nie przysługują, ale jeśli to jest decyzja samego pracownika, a nie skutek przymusu pracodawcy, to nie ma w tym nic złego. Państwo nie powinno ingerować w relacje pracodawca-pracownik, jesli prawa stron nie są naruszane. Eksperci są zgodni, że dopóty samozatrudnienie będzie atrakcyjną formą współpracy i chętnie stosowaną, dopóki koszty pracy będą wysokie.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Ewy Matyszewskiej pt. "Koszty powinny być równe dla firm i pracowników".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 29-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.