informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Komisja opracuje standardy dla leasingu

   Trwają prace nad ustaleniem standardu dotyczącego leasingu. Komitet Standardów Rachunkowości zapowiedział uregulowanie zasad wyceny i ujęcia w księgach rachunkowych oraz prezentacji w sprawozdaniu finansowym aktywów i zobowiązań wynikających z umów leasingu. Najbliższe posiedzenie Komitetu odbędzie się 22 lutego - podaje "Gazeta Prawna".


   "Projekt standardu jest zgodny w podstawowych postanowieniach z Międzynarodowym Standardem Rachunkowości nr 17 według obecnego stanu" - mówi prof. Gertruda Świderska, przewodnicząca komitetu i dodaje, że "(...) nie uwzględnia rozwiązań rekomendowanych przez grupę G4+1 i branych pod uwagę w trwających obecnie pracach nad nowym międzynarodowym standardem".
   "Według Andrzeja Sugajskiego, dyrektora Związku Przedsiębiorstw Leasingowych, wydanie przez komitet tego standardu niewątpliwie ułatwi prawidłową prezentację leasingu zarówno w księgach finansującego, jak i korzystającego. Twierdzi, że celem ustawy o rachunkowości było uregulowanie zasad kwalifikacji w księgach rachunkowych finansującego i korzystającego z transakcji jako leasingu finansowego lub operacyjnego. "W ustawie o rachunkowości nie uregulowano jednak problemu rozliczenia opłat leasingowych - twierdzi rozmówca." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Agnieszki Pokojskiej pt. "Będzie standard dotyczący księgowania leasingu".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 07-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.