informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Liczy się moment powstania a nie stwierdzenia nadpłaty

   Nadpłacony podatek zostaje przez urząd skarbowy automatycznie zaliczony na poczet zaległych i bieżących zobowiązań podatkowych. Organy skarbowe różnią się jednak czasami interpretacją momentu, w którym takie zaliczenie powinno nastąpić.


   Ze skargą do sądu wystąpiła spółka, której urząd skarbowy odmówił zwrotu nienależnie - zdaniem spółki - nadpłaconych odsetek. Sytuacja wyglądała następująco: spółka złożyła korektę deklaracji VAT-7 za grudzień 1999 r.,
w której wykazana została mniejsza kwota podatku. Powstała więc nadpłata podatku. Po złożeniu deklaracji korygujących za lipiec 2001 r. oraz za sierpień i wrzesień 2000 r. nie powinno więc nastąpić naliczenie odsetek z tytułu zaległości podatkowych.
   W wyniku złożenia korekty - w opinii sądu - w 2000 r. powstała nadpłata podatku, która powinna być zaliczona przez urząd skarbowy na poczet zaległości spółki w dniu jej powstania. W tej samej dacie więc powinna ustać zwłoka w uiszczeniu zaległości, a więc i naliczanie odsetek. Jak przypomniał sąd, "nadpłaty podlegają z urzędu zaliczeniu na poczet zaległych i bieżących zobowiązań podatkowych, co oznacza, że zaliczenie to następuje z chwilą powstania tych nadpłat, a nie dopiero z chwilą wydania przez organ podatkowy decyzji stwierdzającej nadpłatę." (wyrok WSA w Warszawie z 12 stycznia 2006r., sygn. akt III SA/Wa 2550/05, niepublikowany).

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 16-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.