informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wiążące interpretacje przestaną wiązać

   Nowelizacja Ordynacji Podatkowej niesie ze sobą spore ryzyko dla podatników, przyzwyczajonych już do instytucji wiążącej interpretacji podatkowej. Po jej wejściu w życie, wydane wiążące decyzje mogą okazać się wiążące chwilowo.


   Przepisy nowej Ordynacji Podatkowej zawierają dość kontrowersyjny przepis - art. 4 pkt 2 - zgodnie z którym wiążące interpretacje wydane do dnia wejścia w życie nowelizacji Ordynacji Podatkowej wygasną z mocy prawa, jeśli dojdzie do zmiany interpretowanego przepisu. Jak wskazuje prezes Instytutu Studiów Podatkowych, profesor Witold Modzelewski, "Błąd polega na tym, że nie określono, jaka zmiana przepisu spowoduje wygaśnięcie interpretacji. Wygasną więc one na skutek każdej zmiany - choćby redakcyjnej."
   Ponieważ zaś urzędy skarbowe nie będą informować podatników o wygaśnięciu ważności interpretacji, może okazać się, że podatnik nadal się na niej opiera nie wiedząc nawet że jest już nieaktualna. Jak mówi Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan - "Przy tak częstych zmianach prawa podatkowego niemożliwe jest, aby podatnik był w stanie śledzić, czy przepis będący przedmiotem posiadanej przez niego interpretacji nie zmienił się choćby w najmniejszym stopniu."
   Z instytucji wiążącej interpretacji podatkowej, wprowadzonej 1 stycznia 2005 r., podatnicy skorzystali jak dotąd 115 tys. razy. Jeśli nowelizacja wejdzie w życie bez poprawek, wiążąca interpretacja podatkowa przestanie w praktyce być użyteczna.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.