informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 58 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mniejsza składka, to i więcej firm

   Z każdym dniem wzrasta liczba przedsiębiorców korzystających z obowiązującej od blisko roku ulgi w opłacaniu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - podaje "Gazeta Prawna".

   Coraz więcej osób decyduje się na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Młodzi przedsiębiorcy korzystają zazwyczaj z obowiązującej od prawie roku, ulgi w opłacaniu składek. Spośród 1,7 mln osób zarejestrowanych w ZUS i opłacających składki z tytułu prowadzonej działalności, 90 tys. płaci niższe składki. Preferencje na mocy, których osoby rozpoczynające działalność gospodarczą przez okres 2 lat płacą niemal 3-krotnie niższe składki na ubezpieczenia społeczne niż pozostałe osoby prowadzące firmy, weszły w życie w sierpniu ubiegłego roku. Podstawą naliczania jest dla nich minimalna płaca (899,1 zł), nie zaś, jak w pozostałych przypadkach 60% przeciętnego wynagrodzenia (obecnie 1518,11 zł). W rezultacie, osoby korzystające z ulgi, odprowadzają do ZUS jedynie 250 zł, a nie 750 zł.
   W opinii ekspertów nadal mało osób wie o obowiązującej uldze. Zorganizowanie akcji informującej o istniejącej preferencji mogłoby sprawić, że wzrosłaby liczba osób prowadzących firmy i korzystających z ulgi. Powiadamiać powinny o niej zwłaszcza urzędy pracy. Szerzenie informacji na temat ulgi zatrzymałoby w Polsce wiele osób, które wyjeżdżają z granicę w poszukiwaniu zatrudnienia, zamiast otworzyć własny biznes w kraju. Zagrożeniem dla nowych firm może okazać się jednak rządowy pomysł dotyczący likwidacji prostych form opodatkowania, czyli karty podatkowej i ryczałtu. Taki stan rzeczy sprawi, że koszty w małych firmach wzrosną, co może niechybnie doprowadzić do ich likwidacji.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 29-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.