informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 56 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ministerstwo Budownictwa: Stawka VAT na mieszkania nie wzrośnie

   Rząd obiecuje, że 7-proc. stawka VAT na mieszkania zostanie utrzymana. Problem w tym, że jak dotąd nie powstały w tej sprawie żadne projekty ustaw. Ministerstwo obiecuje, że konkrety pojawią się na kolejnym posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych i Komisji Infrastruktury, które odbędzie się ...w październiku.


   Wiceminister budownictwa Piotr Styczeń chce, aby mieszkania poniżej 350 mkw zostały objęte definicją budownictwa społecznego, dla którego dyrektywy unijne dopuszczają 7-proc. stawkę VAT. Na razie jednak są to deklaracje nie mające odniesienia w żadnych regulacjach.
Tymczasem Konfederacja Pracodawców Polskich straszy wręcz krachem na rynku budowlanym. Bez rozwiązań prawnych firmy budowlane, deweloperskie i spółdzielnie nie mogą podejmować właściwych decyzji inwestycyjnych. "Z jednej strony "pompuje się" popyt poprzez kredyty hipoteczne, z drugiej - hamuje podaż" - twierdzi KPP.
   KPP wskazuje, że Polska ma najgorszą sytuację mieszkaniową w UE - najmniej mieszkań na tysiąc obywateli, najwięcej osób na jedno mieszkanie i najmniejszą średnią powierzchnię mieszkania.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 20-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.