informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Postępowanie mandatowe za wykroczenie karne skarbowe

   Sprawca wykroczenia skarbowego za popełnione wykroczenie karne skarbowe może, gdy okoliczności czynu nie budzą watpliwości i nie zachodzi potrzeba orzeczenia kary surowszej, zostać ukarany karą grzywny w postaci mandatu karnego (art. 137 ustawy z 10 września 1999 r. - Kodeks karny skarbowy, Dz.U. nr 83, poz. 930 z późn. zm., dalej: kks).


   Sprawca wykroczenia skarbowego ma prawo wyboru – może mandat przyjąć, ale może zażądać ukarania go w zwykłym trybie przed sądem. Organ wymierzający mandat musi sprawcę o takiej możliwości pouczyć. Jeżeli sprawca wykroczenia skarbowego przyjmie mandat gotówkowy, staje się on prawomocny. W przypadku mandatu kredytowego, staje się on prawomocny z chwilą przyjęcia pokwitowania przez ukaranego.
   W tym trybie nie można nałożyć mandatu na osobę, która jest nieletnia, gdy stopień szkodliwości wykroczenia jest znikomy albo gdy sprawca dopuścił się wykroczenia skarbowego w usprawiedliwionej nieświadomości karalności czynu.
   Szczegółowe zasady i sposób wydawania upoważnień do nakładania kary grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia skarbowe oraz inne kwestie zwiazane z postępowaniem mandatowym reguluje rozporządzenie Rady Ministrów, które weszło w życie 25 lutego 2006 r.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 29-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.